Fundacja im. bł. Piusa IX – List kleryków Instytutu Dobrego Pasterza na adwent 2023 roku

List kleryków Instytutu Dobrego Pasterza na adwent 2023 roku

24 grudnia 2023

Publikujemy list polskich kleryków Instytutu Dobrego Pasterza do naszych Darczyńców:

Drogi Darczyńco,

Kapłani Instytutu Dobrego Pasterza pragną jak najbardziej upodobnić się do Osoby Chrystusa – Dobrego Pasterza, w której widzą wzór swego duszpasterzowania.
Misją pasterza jest gromadzenie rozproszonych owiec, pocieszanie ich, dbanie i opiekowanie się nimi (Jer XXIII, 3-4). Dobry pasterz jest tym, który „daje swoje życie za owce” (J X, 11), tak jak Chrystus Pan oddał za nas swe życie w krwawej Ofierze Krzyża. Kapłani naszego Instytutu pragną więc czerpać w Najświętszej Ofierze Mszy Świętej tego ducha zaparcia się, hojności i daru z siebie dla dobra wszystkich owiec Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim tych, które są najbardziej oddalone od Kościoła. Codzienna celebracja Mszy Świętej według rytu tradycyjnego pozwala im z każdym dniem, coraz bardziej identyfikować się z tym dziełem Chrystusa, dla chwały Bożej i zbawienia dusz. Wspierając działalność Funduszu bł. Piusa IX, każdy Darczyńca przyczynia się do przedłużenia misji Chrystusowej, jaką jest budowanie Jego owczarni Jego królestwa na ziemi. Przez udział w formacji duchowej i intelektualnej przyszłych kapłanów, którzy będą służyć całemu Kościołowi na wzór Dobrego Pasterza, każdy Darczyńca sam staje się budowniczym tego królestwa.

Tego roku do naszego Seminarium św. Wincentego a Paulo w Courtalain wstąpiło 16 nowych seminarzystów, w tym jeden Polak, Łukasz z diecezji łowickiej . Łącznie w naszym seminarium znajduje się obecnie 44 seminarzystów, którzy otrzymują tradycyjną formację na drodze do kapłaństwa. W ich gronie jest pięciu Polaków, w tym jeden z nich – kleryk Maciej, odbywa roczny staż w Białymstoku, po ukończeniu nauki na cyklu filozofii. Z rozpoczętym nowym rokiem seminaryjnym, nastąpiła zmiana księdza rektora, którym został ks. Gian Strapazzon IBP. Księdza rektora oraz wszystkich naszych seminarzystów polecamy Waszym modlitwom.

Dziękujemy za otrzymywaną pomoc duchową i materialną wszystkim naszym Darczyńcom. Zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach. 4 stycznia 2024
roku, ks. Jan Andrzejewski IBP odprawi Mszę świętą w intencji Darczyńców Funduszu bł. Piusa IX. Niech Dzieciątko Jezus, na którego przyjście przygotowujemy nasze serca, wynagrodzi Wasze ofiary i modlitwy, przynosząc Wam potrzebne łaski i pokój w rodzinach.

Trwając w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, życzymy Wam, aby ten czas tęsknoty i pokuty obfitował w niewzruszoną nadzieję i ufność w Bogu, a Jego przyjście w ciele z Maryi Dziewicy, niech napełni duszę nowym życiem i miłością ku rzeczom niewidzialnym.

Z pamięcią przed żłóbkiem betlejemskim,

kl. Grzegorz Król
kl. Michał Gójski
kl. Maciej Noszczyk
kl. Nikodem Wojtoń
Łukasz Koziarski

 

Pobierz dokument w formacie pdf

Kontakt

Fundacja im. bł. Piusa IX
ul. Jagiellońska 59/65, 42-229 Częstochowa
KRS: 0000927302 / NIP: 5732929991
[email protected]
PKO BP 66 1020 1664 0000 3202 0661 2727