W dniach 23 – 25 maja odbyła się 44. piesza Pielgrzymka Notre Dame de Chrétienté z Paryża do Chartres. Zgromadziła około 20 000 młodych, wśród których wielu dopiero odkrywało wiarę i Kościół. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało „Będziecie Moimi świadkami aż po krańce ziemi” (zob. Dz 1, 8). Było także obecnych wiele kapłanów, kleryków i osób życia konsekrowanego. Wśród nich znaleźli się także klerycy z Seminarium św. Wincentego à Paulo, w tym Polacy: sdk. Michał Gójski, sdk. Maciej Noszczyk, kl. Łukasz Koziarski i kl. Michał Huszczo. Mieli oni okazję prowadzić rozważania Różańca św., konferencje duchowe i śpiewy. Reprezentowali Instytut Dobrego Pasterza i nasze Seminarium opowiadając ich historię i odpowiadając na pytania. Polecali Matce Bożej intencje modlitewne Instytutu Dobrego Pasterza w Polsce i jego wiernych.
Przyszedłszy do Chartres, uczestniczyli we Mszy św. na zakończenie pielgrzymki, odprawionej przez J.E. Raymonda Leo kard. Burke, w której uczestniczył także Ordynariusz Diecezji Chartres, J.E. Ksiądz Biskup Philippe Christory.


